SOCZEWKI JEDNOOGNISKOWE: wszczepienie takiej soczewki powoduje, że pacjent dobrze widzi na odległość a do czynności które wykonuje 40 cm od twarzy potrzebuje okularów. W Polsce wszczepiana jest soczewka sferyczna gdzie na Zachodzie już kilka lat temu odeszło się od tego typu soczewek. W krajach UE w powszechnym użyciu są soczewki asferyczne.
Soczewka sferyczna – to podstawowy model soczewki stosowany podczas zabiegu. Jest to soczewka dobrze tolerowana przez oko, ale mogą pojawić się u pacjenta zniekształcenia widzianego obrazu, tzw. aberracji sferycznych. Takie zniekształcenie wynika z budowy soczewki.
Soczewki asferyczne białe z filtrem UV – wszczepienie tej soczewki daje wyraziste widzenie, doskonały kontrast i ostrość widzenia na wybrana odległość. Filtr UV chroni oko przed szkodliwym promieniowaniem.
Soczewki asferyczne z żółtym filtrem światła niebieskiego i z filtrem UV - wszczepienie tej soczewki daje wyraziste widzenie, doskonały kontrast i ostrość widzenia na wybraną odległość. Filtr UV chroni oko przed szkodliwym promieniowaniem. Soczewki te zapewniają widzenie najbardziej zbliżone do naturalnej ludzkiej soczewki wieku około 30 lat. Soczewka ta polecana jest osobą młodym, aktywnym zawodowo i sportowo, wszystkim osobą które prowadzą samochód oraz osoba, które mają problem z żółta plamką (AMD). Dzięki zastosowanym filtrom w soczewce oczy nie męczą się, nie ma odblasków i efektów oślepienia.
Soczewka toryczna – dzięki tej soczewce skorygowana jest wada wzroku oraz astygmatyzm. Soczewka stosowana jest również u pacjentów z zaćmą u których jest problem ze stożkiem rogówki.
SOCZEWKI WIELOOGNISKOWE / WIELOOGNISKOWE TORYCZNE – wszczepienie takiej soczewki powoduje, że pacjent cieszy się doskonałym widzeniem bez konieczności korekcji okularami. Jednak taki efekt jest osiągany jedynie przy 80% zabiegów. Wpływ na efekt końcowy ma bardzo wiele czynników, np. ogólny stan zdrowia oka. Nasi lekarze już na etapie badania kwalifikacyjnego dokładnie informują pacjenta o spodziewanym efekcie po zabiegu.
Soczewki wewnątrzgałkowe o wydłużonej ogniskowości (EDoF)zapewniają dobre widzenie na średnich i dalekich odległościach. Minimalizują ryzyko pojawienia się zjawisk fotooptycznych takich jak, efekt halo czy olśnienia (glare).