Soczewki

Soczewka sferyczna (pakiet Komfortowy i Rozszerzony)

Soczewki zbudowane w całości z materiału akrylowego. Są cienkie, bardziej elastyczne i charakteryzują się większym stopniem zwijalności, co sprawia że przy wszczepach wystarczy małe nacięcie. Soczewki wyposażone są w filtr UV, który zapobiega szkodliwemu działaniu promieni ultrafioletowych.

 

Soczewka asferyczna (pakiet Biały i Premium)

Soczewka asferyczna posiada zmodyfikowaną część optyczną tak, aby promienie świetlne przechodzące przez obwodową część optyczną ogniskowały się w tym samym miejscu co przechodzące przez część centralną.
Soczewka asferyczna zaprojektowana została tak, aby doskonale sprawdzać się w warunkach słabego oświetlenia, poprawiając wrażliwość na kontrast i jakość widzenia wtedy, kiedy pacjenci potrzebują tego najbardziej, np. w trakcie prowadzenia auta w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dodatkowa droga hamowania uzyskana dzięki asferycznej soczewce wewnątrzgałkowej (poza obszarem zabudowanym we mgle przy prędkości ok. 90 km/h)


Dzięki asferycznej soczewce wewnątrzgałkowej pacjenci reagowali wcześniej, co po rozpoznaniu znaku ostrzegawczego dawało im dłuższą o około 39 metrów drogę hamowania.

Żółty filtr światła niebieskiego (pakiet Premium).

Soczewki asferyczne z żółtym filtrem światła niebieskiego zapewniają jej kolor i właściwości filtrujące światło odpowiadające naturalnej soczewce ludzkiej w wieku około 30 lat. Dla oka niebiezpieczne jest promieniowanie w zakresie światła niebieskiego, które przyczynia się do powstania zmian zwyrodnieniowych siatkówki oraz powoduje rozwój AMD czyli zwyrodnienie plamki żółtej. Zastosowany w soczewce żółty filtr światła niebieskiego zmniejsza wpływ szkodliwego działania promieniowania niebieskiego na oko.

 

Soczewka asferyczna toryczna (pakiet Premium +)

Soczewka toryczna przeznaczona jest dla osób cierpiących na dwie choroby oczu równocześnie, a mianowicie na zaćmę i astygmatyzm. Zazwyczaj osoba po usunięciu zaćmy widzi bez okularów obiekty położone daleko, natomiast do czytania lub wykonywania czynności z bliska potrzebuje okularów. Osoba z astygmatyzmem  będzie potrzebowała jednych okularów do czynności wykonywanych z bliska i innych do patrzenia w dal. Wynika to z innej budowy rogówki u takich osób, która nierównomiernie załamuje promienie świetlne wpadające do oka, tworząc dwa punkty skupienia światła zamiast jednego. Wszczep soczewki torycznej umożliwia korektę astygmatyzmu tak, że osoba po takim zabiegu do patrzenia w dal nie będzie potrzebowała okularów. Soczewka wyposażona jest w filtr UV oraz filtr światła niebieskiego, który chroni siatkówkę przed jego szkodliwym promieniowaniem.

 

Soczewka AcrySof® IQ PanOptix(pakiet VIP)

Soczewka AcrySof® IQ PanOptix™ to pierwsza hydrofobowa soczewka tri-fokalna z udowodnionymi zaletami platformy gwarantującej pewność wszczepu. Jej twórcom przyświecał jeden cel – zapewnienie pacjentom jak najbardziej naturalnego sposobu widzenia, a tym samym zagwarantowanie im komfortu w codziennym funkcjonowaniu.
Co odróżnia tę soczewkę od innych dostępnych na rynku?
Wyjątkowo wysoki poziom wykorzystania energii światła w soczewce korygującej starczowzroczność – zapewnia doskonałą ostrość widzenia oraz optymalną jakość widzenia we wszystkich odległościach dając jak najbardziej naturalny sposób widzenia.
Bardziej komfortowe widzenie szerokiego zakresu bliży i odległości pośredniej – Pozwala na uzyskanie bardzo optymalnego punktu skupienia dla odległości 60 cm preferowanej dla wykonywania codziennych czynności.
Mniejsza zależność od rozmiaru źrenicy – pozwala na dobrą jakość widzenia w różnych warunkach oświetlenia.

W naszych klinikach stosujemy soczewki najwyższej jakości.